مگنتیک پیک آپ

مگنتیک پیک آپ

مگنتیک پیک آپ قطعه ای است که بر روی پوسته فلایویل موتور بسته شده ودر برابر دنده های فلایویل قرار میگیرد.

این قطعه یک ژنراتور تک پل مغناطیس دائم است که با قطع میدان مغناطیسی آن توسط دنده های فلایویل ولتاژ متناسب با دور موتور را تولید می نماید و ولتاژ خروجی آن بعنوان سیگنال دور موتور در سیستم حفاظت و کنترل دستگاه مورد استفاده قرار میگیرد.

ازآنجاییکه تعداد دنده های فلایویل رابطه مستقیم با دور موتور دارد و تعداد این دنده ها در موتورهای گوناگون مختلف است باید تعداد آنها در محاسبات دور لحاظ شود.

فاصله هوایی بین این قطعه با دنده های فلایویل نیز بر روی سطح ولتاژ خروجی تاثیر گذار است بنابراین این فاصله باید در یک حد استاندار بین 5.9mm – 5.6mm رعایت شود .

برای تنظیم درست این فاصله هوایی ابتدا با چرخاندن موتور یکی از دنده های فلایویل را در راستای محور نصب مگنتیک پیک آپ قرار داده و سپس قطعه را تا جایی بر روی پوسته با دست می پیچانیم تا لبه انتهایی آن بر روی دنده فلایویل قرار گیرد.

حال با برگرداندن آن در حد نیم دور (بسته به گام دنده های روی آن ممکن است کمی کمتر و یا بیشتر) میتوان فاصله هوایی استاندارد دست پیدا کرد. در این وضعیت مهره نگهدارنده را باید بست.

ولتاژ خروجی 1.5 volt ac قابل استفاده است ولی گاها ولتاژ خروجی آن تا 20 volt میرسد .

حتی المقدور بهتر است که برای هر سیستم فرمان مانند بورد کنترل ، گاورنر و یا دورسنج الکترونیکی ، مگنتیک پیک آپ اختصاصی بر روی موتورتعبیه شود.

کابل استفاده شده باید از نوع شیلد شده دو سیم بوده و فقط از یک طرف داخل تابلو به بدنه دستگاه وصل گردد.

عملکرد گاورنر الکترونیکی
عملکرد گاورنر الکترونیکی

در این نوع از گاورنرها سیگنال دور موتور از مگنتیک پیک آپ که بر روی پوسته فلایویل موتور بسته شده قابل دریافت است. این قطعه ولتاژی به گاورنر ارسال می کند که فرکانس آن رابطه مستقیم با دور موتور دارد.

اتصالات فلکسیبل (آکاردئونی)
اتصالات فلکسیبل (آکاردئونی)

لوله کشی اگزوز باید توسط یک لوله اتصال آکاردئونی به خروجی مانیفولد موتور وصل شود.

سیستم خنک کاری دیزل ژنراتور
سیستم خنک کاری دیزل ژنراتور

متداول ترین و مطمئن ترین روش برای خنک کاری موتور استفاده از رادیاتور میباشد. از آنجائیکه طراحی رادیاتورها با در نظر گرفتن کارآیی 15% مازاد بر حرارت معمول تولید شده توسط موتورها میباشد لذا معمولا رادیاتورها قادر به جوابگویی شرایط بارگذاری موتور با بیش از توان خروجی آن نیز میباشند.

کارخانجات دیپ سی الکترونیک
کارخانجات دیپ سی الکترونیک

دیپ سی الکترونیک یکی از بزرگترین کارخانجات تولید برد کنترل دیزل ژنراتور ،کنترلرهای اتوترانسفر سوئیچ ، شارژرهای باطری و همچنین سیستم های کنترل اختصاصی وسائط نقلیه و ماشین آلات معدنی و راهسازی می باشد. پرسنل مشغول به کار آن بیشتر از 170 نفر در چهار قاره دنیا بوده و از طریق شبکه گسترده نمایندگی های، محصولات تولیدی خود را مستقیما از دفتر مرکزی آن در انگلستان به 150 کشور دنیا ارسال می نماید. این شرکت در طول 40 سال سابقه تولید با سرمایه گذاری سنگین در نیروی انسانی درجهت تحقیق و توسعه و گسترش برای دستیابی به رتبه های بالاتر در بازار جهانی تلاش نموده. کلیه دفاتر مهندسی و خطوط تولید این کارخانه در انگلستان مستقر است و با تولید بیش از 140 نوع محصول گوناگون ، برای هر کاربردی بورد کنترل اختصاصی آن کاربرد را ارائه میدهد. شرکت ایمن معدن مولد بعنوان نماینده رسمی و انحصاری این کارخانجات از سال 2002 میلادی در ایران مشغول به فعالیت بوده و در طی این مدت علاوه بر تامین نیازهای داخلی تعداد زیادی پروژه های پارالل و اتوماسیون دیزل ژنراتورها را با استفاده از محصولات این کارخانه به انجام رسانده.