عوامل تاثیرگذار در قیمت کنترلر ژنراتور

عوامل تاثیرگذار در قیمت کنترلر ژنراتور

در قیمت کنترلر ژنراتور

تصمیم گیری در مورد خرید کنترلر ژنراتور به عوامل متعددی بستگی دارد و یکی از این عوامل بسیار تاثیرگذار، قیمت است. همانند تمامی محصولات و کالاهای دیگر، قیمت کنترلر ژنراتور بسیار متفاوت است و طیف نسبتاً وسیعی را شامل می شود. بهترین روش برای تصمیم گیری در مورد قیمت کنترلر ژنراتور ، آشنایی با عوامل تاثیرگذار در قیمت گذاری این قطعه است. با شناسایی و آشنایی این عوامل، نه تنها خرید خود را راحت تر انجام خواهید داد،‌ بلکه محصولی با کیفیت‌تر انتخاب خواهید کرد که کاملاً مطابق با نیازهای شما است و همچنین آنکه از پرداخت هزینه های اضافی جلوگیری می کنید. در ادامه این متن به معرفی عواملی خواهیم پرداخت که می توانند در قیمت کنترلر ژنراتور تاثیرگذار باشند. این عوامل را به دو دستة کلی عوامل عمومی و تخصصی تقسیم خواهیم کرد.

دسته اول – عوامل عام تاثیرگذار در قیمت کنترلر ژنراتور

خدمات پس از فروش: فرقی نمی کند قصد دارید از کنترلر ژنراتور خود استفاده صنعتی و یا خانگی کنید. خدمات پس از فروش عاملی مهم در قیمت کنترلر ژنراتور خواهد بود. طبعاً با افزایش کیفیت و مدت زمان این خدمات،‌ قیمت محصول نیز افزایش پیدا خواهد کرد. این نکته را در نظر داشته باشید که هرگز خدمات پس از فروش را قربانی انجام خریدی ارزان نکنید. قیمت کنترلر ژنراتور ارزان نخواهد بود و مبلغ زیادی بابت آن باید بپردازید. بنابراین، وجود خدمات پس از فروش مناسب باعث خواهد شد تا در صورت بروز مشکل، ناچار به خرید مجدد دستگاه نباشید.کشور سازنده:

کشور سازنده محصول تاثیر زیادی بر قیمت کنترلر ژنراتور خواهد داشت. بخشی از این تاثیر به خاطر نرخ ارز تبدیل ارز است. بخشی دیگر نیز به خاطر کیفیت محصول و جنبه های ذهنی مرتبط با این امر است. برای مثال، خریدار عموماً حاضر است برای جنس ساخته شده در اروپا مبلغ بیشتری را در مقایسه با اجناس آسیایی بپردازد.

کیفیت:

بدیهی است که رابطه مستقیمی بین کیفیت و قیمت کنترلر ژنراتور وجود دارد. هرچه جنس مورد نظر کیفیت بالاتری داشته باشد، به احتمال زیاد قیمت آن هم بالاتر خواهد بود.

برند:

امروز برند و برندسازی تبدیل به عاملی تعیین کننده در قیمت گذاری شده است. در کنار تمامی عوامل تاثیرگذار در قیمت کنترلر ژنراتور که پیش‌تر بیان شدند، برند به تنهایی ممکن است قیمت دستگاه مورد نظر شما را بالاتر و یا پایین تر ببرد.دسته دوم – عوامل تخصصی تاثیرگذار در قیمت کنترلر ژنراتور

شاخصه‌ های مورد بررسی:‌ کنترلر ژنراتور دستگاهی است که به مولفه های مختلفی در ژنراتور نظارت می کند و این اطلاعات را از طریق نمایشگر خود به شما نشان می دهد. یکی از مهم ترین تفاوت ها بین مدل های مختلف این دستگاه که تاثیر زیادی بر قیمت کنترلر ژنراتور میگذارد، تعداد مولفه هایی است که دستگاه قادر به بررسی و نظارت بر آن ها است. هرچه این تعداد بالاتر باشد، دستگاه شما پیشرفته تر بوده و طبعاً قیمت کنترلر ژنراتور مورد نظر بالاتر نیز خواهد بود.

دستی یا اتوماتیک بودن:

همانطور که بیان شد، کنترلر ژنراتور اطلاعات مختلف را به شما نمایش می دهد. در مدل های دستی، عامل انسانی باید با نظارت به وضعیت ژنراتور تصمیم گیری کرده و تغییراتی در عملکرد آن به وجود بیاورد. به عبارت دیگر، کنترلر ژنراتور دستی هیچ کاری را به صورت خودکار انجام نمی دهد و اعمال مدیریتی (خاموش و روشن کردن و ...) باید توسط عامل انسانی انجام شوند. کنترلر ژنراتور اتوماتیک در سوی دیگر قرار می گیرد. قیمت کنترلر ژنراتور اتوماتیک بالاتر است، ولی این مدل با پردازش اطلاعات به دست آمده، خود تصمیم به مدیریت ژنراتور می کند. برای مثال، در صورت بالا رفتن دمای ژنراتور، کنترلر اتوماتیک ژنراتور را سریعاً خاموش خواهد کرد.

متعلقات اضافه:

مدل های جدید کنترلر ژنراتور مجهز به دستگاه های کنترل از راه دور هستند. با استفاده از این دستگاه ها، از هرکجا می توانید به اطلاعات ژنراتور دسترسی داشته باشید و یا آنکه از راه دور تغییراتی در عملکرد ژنراتور ایجاد کنید. قیمت کنترلر ژنراتور هایی که این تجهیزات را نیز همراه خود دارند بالاتر از مدل های ساده است.

منبع1

منبع2

منبع3