عوامل تاثیرگذار در قیمت برد دیزل ژنراتور

عوامل تاثیرگذار در قیمت برد دیزل ژنراتور

قیمت برد دیزل ژنراتور

با انواع دستگاه های برد دیزل ژنراتور احتمالاً آشنایی داشته باشید. پیش از ورود به بحث قیمت برد دیزل ژنراتور خوب است در مورد این قطعه اطلاعاتی داشته باشیم. از برد دیزل ژنراتور به منظور کنترل عملکرد ژنراتور استفاده می شود. برد دیزل ژنراتور به منظور عملکرد مناسب خود، شاخصه های مختلفی را در یک دستگاه ژنراتور مورد بررسی و نظارت قرار می دهد و بر اساس اطلاعاتی که توسط حسگرهای خود به دست می آورد،‌ اقدام به مدیریت و کنترل عملکرد ژنراتور می کند. با این مقدمه کوتاه، در این نوشته قصد داریم به بررسی عوامل موثر بر قیمت برد دیزل ژنراتور بپردازیم. عوامل مختلفی می تواند در قیمت برد دیزل ژنراتور تاثیرگذار باشد،‌ در ادامه به معرفی برخی از آن ها پرداخته ایم.

اندازه و قدرت ژنراتور

هرچه ژنراتور شما قوی تر باشد، به برد دیزل قوی تری نیز احتیاج خواهد بود. بنابراین، انتظار می رود با افزایش قدرت ژنراتور مورد نظر، قیمت برد دیزل ژنراتور نیز افزایش پیدا کند. ژنراتورهای بزرگ و قوی تر بیشتر در معرض خطر هستند. چراکه گرمای تولید شده و شدت جریان در آن ها بیشتر است و قدرت بیشتری دارد. بنابراین سریع‌تر می توانند به ژنراتور آسیب برسانند. از این رو، اهمیت استفاده از برد دیزل ژنراتور در آن ها بیشتر است و مدل های مورد استفاده نیز قیمت بالاتری خواهند داشت.

کاربری خانگی و یا صنعتی

صرف نوع کاربری (خانگی و یا صنعتی) در قیمت برد دیزل ژنراتور تاثیر مستقیمی ندارد. ولی به صورت کلی، قیمت برد دیزل ژنراتور صنعتی معمولاً بالاتر از نمونه های خانگی است. دلیل این عمر عموماً به خاطر تفاوت در شاخصه های مختلفی نظیر قدرت و امکانات است. طبعاً‌ کاربری خانگی از این بردها پیچیدگی کمتری داشته و منازل مسکونی احتیاج به برد دیزل صنعتی با امکانات خاصی ندارند.امکانات برد دیزل ژنراتور

این مورد یکی از مهم ترین عوامل تاثیرگذار در قیمت برد دیزل ژنراتور است. مدل های مختلف برد دیزل صنعتی ممکن است تفاوت های مختلفی از نظر امکانات داشته باشند. این تفاوت ها طبعاً در قیمت برد دیزل ژنراتور تاثیرگذار خواهد بود. در ادامه به معرفی برخی از این تفاوت ها خواهیم پرداخت.

استفاده از نمایشگر:

استفاده و یا عدم استفاده از نمایشگر به عنوان یک عامل تاثیرگذار در قیمت برد دیزل ژنراتور شناخته می شود. برخی از مدل ها از نمایشگر استفاده نمی کنند و طبعاً قیمت ارزان تری دارند. امروزه استفاده از نمایشگر در برد دیزل ژنراتور به امری متداول‌تر تبدیل شده است. با این حال، نوع و اندازه این نمایشگر همچنان ممکن است در قیمت برد دیزل ژنراتور تاثیرگذار باشد.

تعداد و تنوع شاخصه های مورد نظارت:

همانطور که در ابتدای متن بیان شده بود. وظیفه اصلی برد کنترل دیزل ژنراتور، نظارت بر شاخصه های مختلفی در داخل ژنراتور و کنترل فعالیت ژنراتور بر اساس همین داده ها و اطلاعات است. یکی از مهم ترین تفاوت ها بین مدل های مختلف این قطعه، و یکی از مهم ترین عوامل تاثیرگذار در قیمت برد دیزل ژنراتور، تعداد شاخصه هایی است که برد مورد نظر می تواند بر آن ها نظارت داشته باشد. هرچه این تعداد بالاتر باشد، قیمت قیمت برد دیزل ژنراتور نیز بالاتر خواهد بود. این عوامل بسیار مختلف بوده و شامل مواردی نظیر کنترل دمای ژنراتور، کنترل فشار روغن، میزان کارکرد ژنراتور و یا سایر موارد است.

سایر امکانات جانبی

امکانات مختلف نیز قطعاً در قیمت برد دیزل ژنراتور تاثیرگذار خواهند بود. برای مثال، برخی از انواع برد دیزل ژنراتور این امکان را دارند که به صورتی برنامه ریزی شوند تا در صورت ایجاد برخی تغییرات، پیام هشدار برای شما ارسال کنند. برای مثال، اگر دمای ژنراتور از 80 درجه بالاتر رفت، برای شما پیامک ارسال می شود و یا اینکه زنگ هشدار به صدا در می آید.

سفارشی/عادی

قیمت برد دیزل ژنراتور سفارشی طبعاً بالاتر خواهد بود. فرق مدل های سفارشی و عادی در این است که مدل های عادی برخی امکانات نظارتی به صورت پیش فرض روی آن ها برنامه ریزی شده است. ولی اگر احتیاج به نظارت بیشتر به برخی شاخصه های اضافه دیگر را نیز دارید، باید از مدل های سفارشی استفاده کنید. در مدل های سفارشی، در واقع یک برد دیزل ژنراتور بسته به نیازهای شما طراحی و برنامه ریزی می شود.

منبع1

منبع2

منبع3