عملکرد گاورنر الکترونیکی

عملکرد گاورنر الکترونیکی

در این نوع از گاورنرها سیگنال دور موتور از مگنتیک پیک آپ که بر روی پوسته فلایویل موتور بسته شده قابل دریافت است. این قطعه ولتاژی به گاورنر ارسال می کند که فرکانس آن رابطه مستقیم با دور موتور دارد.

این ولتاژ در گاورنرتبدیل به ولتاژ DC متناسب با دور موتور شده و به اکچویتور ارسال میشود.

اکچویتور دستگاهی است که بر روی موتور نصب شده و وظیفه تبدیل سیگنالهای الکتریکی دریافتی از گاورنر را به خروجی مکانیکی جهت اعمال تغییرات میزان سوخت و در نتیجه تغییرات دور عهده دار می باشد.

دور موتور توسط یک پتانسیومتر بر روی گاورنر و یا یک دستگاه پتانسیومتر که برروی درب پانل کنترل دستگاه قرار میگیرد و یا توسط دیگر تجهیزات موجود در سیستم فرمان مانند بوردهای سینکر و نایزینگ وپارالل تعیین ویا تنظیم میشود.

مقایسه میزان دور تنظیم شده بر روی گاورنر با ولتاژ دریافتی از مگنتیک پیک آپ میزان ولتاژ ارسالی از گاورنر به اکچویتور را تعیین می کند.

برای مثال در صورتیکه دور موتور از میزان تنظیم شده فراتر برود ولتاژ خروجی کاهش یافته در نتیجه بازوی مکانیکی اکچویتور در جهت کاهش میزان سوخت پمپ حرکت می کند.

در شرایط استارت اولیه دستگاه برای رسیدن به دور نامی از شتابدهنده داخلی گاورنر استفاده میشود.

یک سیستم حفاظتی در صورتیکه ارتباط الکتریکی بین گاورنر و مگنتیک پیک آپ قطع شود بصورت اتوماتیک فرمان قطع سوخت و خاموشی دستگاه را صادر میکند.

این سیستم در هنگام استارت در صورتیکه ولتاژی در حدود 1-1.5 volt AC را از مگنتیک پیک آپ دریافت نکند وضعیت اکچویتور را در حالت سوخت رسانی کامل قرار نداده و در نتیجه از روشن شدن موتور ممانعت مینماید.

لرزه گیر دیزل ژنراتور
لرزه گیر دیزل ژنراتور

معمولا لرزه گیرهای فنری بصورت متعلقات جانبی دیزل ژنراتور ها بهمراه آنها از سوی کارخانه سازنده ارسال میشود ولی تعدادی از کارخانجات سازنده، لرزه گیر را بعنوان یک قطعه جنبی اختیاری بسته به سفارش مشتری ارسال می نمایند.

مگنتیک پیک آپ
مگنتیک پیک آپ

مگنتیک پیک آپ قطعه ای است که بر روی پوسته فلایویل موتور بسته شده ودر برابر دنده های فلایویل قرار میگیرد.

باطری و باطری شارژر دیزل ژنراتور
باطری و باطری شارژر دیزل ژنراتور

باطری ها وظیفه تامین توان جهت استارت دیزل ژنراتور را بعهده دارند. باطری های اسیدی دارای کارایی مناسب و کافی بوده و نسبت به باطری های دیگر از نظر اقتصادی مقرون بصرفه میباشد. اگر چه باطری های نیکل کادمیم گرانتر از باطری های اسیدی می باشند ولیکن نیاز به نگهداری کمتر داشته و دارای عمر مفید بیشتری می باشند.

کارخانجات دیپ سی الکترونیک
کارخانجات دیپ سی الکترونیک

دیپ سی الکترونیک یکی از بزرگترین کارخانجات تولید برد کنترل دیزل ژنراتور ،کنترلرهای اتوترانسفر سوئیچ ، شارژرهای باطری و همچنین سیستم های کنترل اختصاصی وسائط نقلیه و ماشین آلات معدنی و راهسازی می باشد. پرسنل مشغول به کار آن بیشتر از 170 نفر در چهار قاره دنیا بوده و از طریق شبکه گسترده نمایندگی های، محصولات تولیدی خود را مستقیما از دفتر مرکزی آن در انگلستان به 150 کشور دنیا ارسال می نماید. این شرکت در طول 40 سال سابقه تولید با سرمایه گذاری سنگین در نیروی انسانی درجهت تحقیق و توسعه و گسترش برای دستیابی به رتبه های بالاتر در بازار جهانی تلاش نموده. کلیه دفاتر مهندسی و خطوط تولید این کارخانه در انگلستان مستقر است و با تولید بیش از 140 نوع محصول گوناگون ، برای هر کاربردی بورد کنترل اختصاصی آن کاربرد را ارائه میدهد. شرکت ایمن معدن مولد بعنوان نماینده رسمی و انحصاری این کارخانجات از سال 2002 میلادی در ایران مشغول به فعالیت بوده و در طی این مدت علاوه بر تامین نیازهای داخلی تعداد زیادی پروژه های پارالل و اتوماسیون دیزل ژنراتورها را با استفاده از محصولات این کارخانه به انجام رسانده.